fot. pixabay.com
Debat publicznych, które pomagają naszym słuchaczom orientować się w lokalnych i globalnych problemach społeczno-politycznych nigdy za wiele, zwłaszcza w roku tak obfitującym w kluczowe w tym wymiarze wydarzenia. Dlatego do już emitowanych na naszej antenie stałych programów-debat, takich jak „Po słowie”, czy „Rządzi-My” dołącza właśnie „Zaczynamy tydzień”.

Mateusz Sienkiewicz i Anna Popławska

To jedna z licznych antenowych atrakcji, które szykujemy dla Państwa już od 1 kwietnia, w ramach odświeżonej ramówki Polskiego Radia Koszalin. Nowy program, który uzupełni i wzmocni ofertę publicystyczną Polskiego Radia Koszalin, poprowadzą Anna Popławska i Mateusz Sienkiewicz, dziennikarze znani m.in. jako gościnni, ale wymagający gospodarze audycji z udziałem gości ze świata polityki krajowej i samorządowej.

- Kogo zaprosimy do dyskusji? Samorządowców, dziennikarzy, społeczników, ludzi nauki, w zależności od tego, czego dotyczyć będą te najbardziej gorące tematy - podkreśla Anna Popławska. - Bo nie chodzi przede wszystkim o „temperaturę” dyskusji, lecz także o ciekawe spostrzeżenia, uwagi i opinie, które być może rzucą na wiele spraw nowe światło - dodaje.

- Będziemy sprawdzać, co świat polityki szykuje nam w najbliższych dniach. Sprawdzimy jakie zagadnienia społeczne i polityczne poruszają pachnące jeszcze farbą drukarską tygodniki, a wszystko to skonfrontujemy z opiniami słuchaczy. I oczywiście skomentujemy na gorąco - zapowiada Mateusz Sienkiewicz.

Do słuchania pierwszej edycji nowego programu „Zaczynamy tydzień”, publicystycznej rozgrzewki tygodnia, autorzy zapraszają już 1 kwietnia o godz 9:00, a potem już w każdy kolejny poniedziałek.

Tymczasem przypominamy, że to nie koniec wiosenno-letnich niespodzianek na naszej antenie. Słuchajcie nas Państwo zatem uważnie (i zaglądajcie na nasz portal, FB, TT i Instagram) - bowiem codziennie będziemy uchylać rąbka tajemnicy i po kolei ujawniać, jak prezentować się będą nowe i odświeżone elementy naszej anteny.

red./ar

Czytaj więcej