fot. PiS Zachodniopomorskie/twitter
Na liście PiS, poza przedstawicielami tej partii, są także politycy Solidarnej Polski, Porozumienia oraz Prawicy. „Jedynką” w okręgu lubusko- zachodniopomorskim będzie Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, „dwójką” - europoseł Czesław Hoc, a „trójką” - Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

W okręgu numer 13 wystartują też m.in.: wiceminister gospodarki morskiej Jerzy Materna, wiceminister środowiska Małgorzata Golińska, poseł Michał Jach, szef sejmowej komisji obrony narodowej.

- Unia Europejska jest dla nas wartością, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiamy interesy polskie - mówił, przedstawiając listę Prawa i Sprawiedliwości poseł Joachim Brudziński.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu w okręgu lubusko-zachodniopomorskim:
  1. Joachim Brudziński - minister spraw wewnętrznych i administracji
  2. Czesław Hoc - europoseł, lekarz
  3. Elżbieta Rafalska - minister rodziny, pracy i polityki społecznej
  4. Jerzy Materna - wiceminister gospodarki morskiej
  5. Małgorzata Golińska - wiceminister środowiska
  6. Michał Jach - poseł
  7. Michał Kamiński - Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa
  8. Helena Hatka - były senator
  9. Małgorzata Jacyna-Witt - radna sejmiku
  10. Władysław Dajczak - wojewoda lubuski
Liderem listy w Wielkopolsce jest wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski, na drugim miejscu jest wiceminister rozwoju Andżelika Możdżanowska, na trzecim posłanka z okręgu kalisko-leszczyńskiego Joanna Lichocka, a na czwartym wiceminister spraw zagranicznych i poznański poseł Szymon Szynkowski vel Sęk. Lider wielkopolskiego PiS Witold Czarnecki mówił, że liczy na dwa mandaty z Wielkopolski.

Pomorską „jedynką” Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie Anna Fotyga. Na liście znaleźli się też między innymi wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Mueller i wiceprezes grupy Lotos Patryk Demski. Jak podkreślał poseł Marcin Horała, kampania wyborcza kandydatów PiS na Pomorzu będzie bardzo intensywna. Jej głównym elementem mają być setki spotkań z mieszkańcami regionu.

IAR/ar