Bałtyk pokonał na stadionie im. Stanisława Figasa Gwardię 2:1. Bramki dla podopiecznych Mariusza Lenartowicza zdobyli Łukasz Włodarczyk oraz Bartłomiej Putno. Dla Gwardzistów trafił natomiast Dominik Drzewiecki (rzut karny).

Zawodnicy Bałtyku pierwszą połowę rozpoczęli z „wysokiego C”. Już w 11. minucie zamieszanie w polu karnym i błąd bramkarza Gwardii Adriana Hartleba wykorzystał Łukasz Włodarczyk. Trzynaście minut później podopieczni Mariusza Lenartowicza mogli powiększyć prowadzenie, ale strzał Krystiana Krauzego poszybował ponad bramką.

Po przerwie zawodnicy Tadeusza Żakiety wyraźnie odżyli - dłużej utrzymywali się przy piłce, zaczęli konstruować akcje i próbowali zaskoczyć Oskara Pogorzelca strzałami z dystansu, lecz na próżno.

W 64. minucie zawodnik Bałtyku Arkadiusz Jasitczak we własnym polu karnym sfaulował jednego z rywali. „Jedenastkę” dla Gwardii wykorzystał Dominik Drzewiecki. Gwardzista uderzył w środek bramki z niezwykłą siłą, nie dając przy tym szans Oskarowi Pogorzelcowi (Golkiper dotknął piłkę. Zmieniła ona tor lotu, poleciała w prawą stronę).

Od tego momentu gra zaostrzyła się. Gospodarze otworzyli się, szukali tej jedynej akcji, która dałaby im zwycięskiego gola, ale to okazało się dla nich zabójcze. Na trzy minuty przed końcem Bałtyk przeprowadził fantastyczny kontratak. Podopieczni Mariusza Lenartowicza wymienili kilka podań z tzw. klepki - i to jeszcze na bardzo małej powierzchni, a po chwili sam na sam z Adrianem Hartlebem znalazł się Bartłomiej Putno. Zawodnik Bałtyku uderzył mocno po ziemi, dając jednocześnie zwycięstwo swojej drużynie.

Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 1:2 (0:1)

Bramki: Łukasz Włodarczyk (11. min.), Dominik Drzewiecki (64. min. z karnego), Bartłomiej Putno (87. min.).

Gwardia: 1. Adrian Hartleb - 2. Mateusz Piotrowski (27 Adrian Cybula - 58. min.), 3. Mateusz Bachleda, 6. Daniel Wojciechowski (kpt), 7. Aleksander Karbowiak, 9. Dominik Drzewiecki, 10. Sebastian Ginter, 14. Kacper Gołojuch, 18. Maciej Stańczyk, 21. Aleks Silski, 22. Gabriel Szygenda (19. Hubert Szczypek 88 min.).

Bałtyk: 71. Oskar Pogorzelec - 3. Jędrzej Ponurko, 4. Arkadiusz Jasitczak, 6. Krystian Krauze (kpt), 7. Maciej Gregorek (11. Mateusz Czapłygin - 55.min.), 9. Paweł Łysiak, 10. Paweł Rak, 14. Dawid Kisły (22. Szymon Waleński - 71. min.), 16. Bartłomiej Putno, 19. Michał Czenko, 20. Łukasz Włodarczyk (5. Łukasz Szymański - 64. min.).

Tadeusz Żakieta, szkoleniowiec Gwardii Koszalin Mariusz Lenartowicz, szkoleniowiec Bałtyku Koszalin