Polscy piłkarze wygrali w Warszawie z Łotwą 2:0 w meczu grupy G eliminacji mistrzostw Europy 2020. Podopieczni Jerzego Brzęczka prowadzą w tabeli.

Na stołecznym Stadionie Narodowym długo utrzymywał się bezbramkowy remis i dopiero w 76. minucie gola strzelił Robert Lewandowski. Osiem minut później wynik ustalił Kamil Glik.

Polska - Łotwa 2:0 (0:0)

Bramki: Lewandowski (76. min.), Glik (84. min.)

Polska: Szczęsny - Kędziora, Glik, Pazdan, Reca, Grosicki (Frankowski - 83. min.), Krychowiak, Klich (Błaszczykowski - 62. min.), Zieliński, Piątek (Milik - 87. min.)

Łotwa: Steinbors - Dubra, Maksimenko, Oss, Laizans, Ikaunieks, Karasausk (Tobers - 85. min.), Isajevs, Rakels, Savalnieks (Gabovs - 80. min.), Gutkovskis (Uldrikis - 70. min.)

W pozostałych meczach grupy G Izrael wygrał w Hajfie z Austrią 4:2 (3 gole strzelił Eran Zahavi), a w Ljubljanie Słowenia zremisowała z Płn. Macedonią 1:1.