Akademicy w 24. kolejce Energa Basket Ligi ulegli na własnym parkiecie Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski 78:123. Podopieczni Marka Łukomskiego ponieśli siedemnastą porażkę w sezonie. Co ciekawe, goście trafili aż dwadzieścia jeden trójek, a AZS - jedenaście.

Pierwsza kwarta ustaliła wynik tego spotkania. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego szybko uciekli koszalinianom na dwanaście „oczek” - trafiali m.in. Żołnierewicz, Maras oraz King. Akademicy potrafili odpowiedzieć jedynie dwiema trójkami Surmacza. Po pierwszych dziesięciu minutach było 11:30.

Później było już znacznie gorzej. W drugiej odsłonie goście odskoczyli Biało-Niebieskim na dwadzieścia cztery punkty. W kolejnych minutach drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego przypieczętowała zwycięstwo. Seriami za trzy trafiali bowiem Chyliński, Scott oraz Kostrzewski. „Swoje trzy grosze” dorzucił również Żołnierewicz, popisując się niezwykle mocnym wsadem.

AZS Koszalin - Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 78:123 (11:30, 24:29, 21:23, 22:41)

AZS Koszalin: Alan Czujkowski 14, Marko Tejic 14, Jacek Jarecki 13, Torey Thomas 13, Grzegorz Surmacz 11, Bartosz Bochno 5, Michael Fraser 4, Eryk Naczlenis 4.

Stal Ostrów Wielkopolski: Michał Chyliński 20, Mike Scott 20, Ivan Maras 19, Mateusz Kostrzewski 17, Przemysław Żołnierewicz 15, Shawn King 14, Daniel Szymkiewicz 14, Michał Nowakowski 2, Szymon Łukasiak 2, Witalij Kowalenko 0.