fot. Arkadiusz Wilman
Przedstawiciele partii Roberta Biedronia zaprezentowali też główne założenia wyborcze ich ugrupowania - to: parytety na listach, rozwój mniejszych miejscowości, stawianie na młodych, ale doświadczonych ludzi.

Czwarte miejsce na liście Wiosny w okręgu numer 13 (województwa zachodniopomorskie i lubuskie) zajmie Jacek Wezgraj: - Nasze hasło to „Dodajmy Europie skrzydeł”. Ma ono pokazać, że ekipa Wiosny to ludzie młodzi, ale również doświadczeni. Nie traktujemy Europy jako miejsca emerytury dla zasłużonych działaczy. Europarlament to zbyt poważne miejsce, by traktować go jako coś drugorzędnego.

Podczas dzisiejszej konferencji Katarzyna Paprocka mówiła m.in. o listach wyborczych Wiosny: - Został na nich zachowany parytet. Na 8 listach jedynkami są kobiety, a na 5 - mężczyźni.

Oprócz Jacka Wezgraja i Katarzyny Paprockiej na liście wyborczej Wiosny w okręgu 13. znalazł się również Łukasz Olszewski.

Przedstawiciele komitetu zapowiedzieli spotkania w Koszalinie - z jedynką na liście - Anitą Kucharską-Dziedzic oraz z Robertem Biedroniem. Wydarzenia odbędą się w najbliższym czasie.

aw/ar

Posłuchaj

Katarzyna Paprocka
Jacek Wezgraj