fot. Anna Popławska
Cztery nowe bloki mają stanąć na miejskim gruncie przy ulicy Słowackiego.

Budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w Sianowie ma kosztować około 35 milionów złotych. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2022 roku.

- Dominować będą mieszkania dwu- i trzypokojowe. Będzie też 8 „jedynek” i 8 „czwórek”. To optymalny układ mieszkań, biorąc pod uwagę potrzeby miasta wielkości Sianowa. W tym roku wybieramy generalnego wykonawcę. Budowę rozpoczniemy w przyszłym roku. Mieszkania zostaną oddane do użytku wiosną 2022 roku - zapowiada Janusz Kobeszko ze spółki PFR Nieruchomości.

To największa tego typu inwestycja w gminie od lat.

- Myślę, że każdy z mieszkańców, kto będzie chciał otrzymać nowe mieszkanie, albo te osoby, które dopiero chcą się do Sianowa sprowadzić, będą mieć taką możliwość - podkreśla Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa.

Gmina Sianów to pierwszy samorząd w województwie zachodniopomorskim, który uzyskał decyzję inwestycyjną na budowę mieszkań w programie Mieszkanie Plus.

- Kwestie mieszkaniowe bardzo często decydują o tym, czy młodzi ludzie pozostają w swoich rodzinnych stronach. Jestem przekonany, że dzięki takim inwestycjom, jak ta w Sianowie, jesteśmy w stanie zatrzymać większą liczbę osób w naszym regionie - przekonuje Paweł Szefernaker, poseł PiS ziemi koszalińskiej i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

ap/ar

fot. Anna Popławska

Posłuchaj

Janusz Kobeszko ze spółki PFR Nieruchomości
Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa
Paweł Szefernaker, poseł PiS ziemi koszalińskiej i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji