fot. Anna Popławska
Przygotowali go członkowie zarządu Stowarzyszenia Samorządowego S6. Wystąpienie dotyczy odcinka od Koszalina do Gdańska.

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, podkreślił, że budowa całej trasy S6 jest niezbędna do zlikwidowania wykluczenia komunikacyjnego regionu: - Czas dojazdu do ośrodków metropolitalnych, czyli Szczecina, Poznania czy Trójmiasta jest zbyt długi. Komunikacja samochodowa i kolejowa pomiędzy tymi ośrodkami nie jest więc łatwa.

Marek Biernacki, członek zarządu Stowarzyszenia Samorządowego S6, przekonywał, że prace nad pomorską częścią drogi trwają zbyt długo: - Prace projektowe jeszcze nie ruszyły. Dopiero mówi się o wykupie gruntów. 

Przyspieszenie prac nad budową pomorskiej części trasy S6 zapowiedział niedawno minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podczas wizyty w Słupsku podpisał program inwestycyjny dla odcinka od Sławna do Bożego Pola. Budowa tego odcinka będzie prowadzona w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Minister infrastruktury poinformował także o zabezpieczeniu 130 milionów złotych na wykup gruntów między Sianowem a Sławnem.

Cała trasa S6, od Szczecina do Trójmiasta, ma być gotowa do 2023 roku.

ap/rż

Czytaj więcej

Posłuchaj

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina
Marek Biernacki, członek zarządu Stowarzyszenia Samorządowego S6