Drugie zwycięstwo we Wrocławiu odnieśli koszykarze STK Czarnych Słupsk. Słupszczanie pokonali WKK 87:83. Tym samym wygrali rywalizację w pierwszej fazie play-off, wygrywając z ekipą z Wrocławia 3:1. Dla Czarnych oznacza to, że zagrają półfinałach pierwszoligowych rozgrywek.

Podopieczni Mantasa Cesnauskisa, po wczorajszym wysokim zwycięstwie, do dzisiejszego pojedynku wyszli mocno zmobilizowani. Jednak to gospodarze wygrali pierwszą kwartę 23:15. Druga odsłona meczu to zdecydowana postawa Czarnych, którzy grali na dużej skuteczności, wygrywając 19:32. Tym razem świetnie spisał się Łukasz Seweryn, który w całym meczu zdobył 18 pkt., w tym czterokrotnie trafiał za 3 punkty. Po przerwie na parkiecie we Wrocławiu trwała wyrównana walka, ale przewaga słupskiego zespołu z 2 kwarty wystarczyła na końcowy sukces. Było to trzecie zwycięstwo Czarnych nad zespołem wrocławskim i tym samym słupszczanie awansowali do półfinału.

WKK Wrocław – STK Czarni Słupsk 83:87 (23:15, 19:32, 17:20, 24:20)

Czarni: Seweryn 18 (4), Kordalski 15 (2), Jakubiak 14 (3), Wyszkowski 10 (2), Cechniak 10, Pełka 6, Wieczorek 9 (1), Długosz 2, Rduch 3 (1)