fot. Marcelina Marciniak
W Koszalinie można obejrzeć wystawę poświęconą pamięci polityka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Galerię tworzy przeszło 150 zdjęć. Ponad połowę stanowią fotografie z rodzinnych albumów. To wystawa bardzo osobista, podkreśla Jadwiga Gosiewska, mama tragicznie zmarłego polityka: - Oprócz obowiązków służbowych, zawsze starał się widzieć człowieka. Starałam się wybrać fotografie, które będą chronologicznie przedstawiały życie mojego syna. Mawiał on często, że tak długo człowiek żyje, jak jest w pamięci innych osób.

Zdjęcia przedstawiają także działalność i życie pochodzącego z Darłowa polityka, powiedział PRK Paweł Michalak, dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie: - Wspomnienie Przemka jako państwowca, ciepłego, życzliwego człowieka, niesamowitego organizatora. Warto jeszcze wymienić wszystkie funkcje państwowe, które on pełnił. To bardzo ważna w naszym regionie wystawa. Myślę, że warto ją obejrzeć, bo pokazuje chronologicznie jego życie, moment 10 kwietnia 2010 roku i jeszcze kilka fonogramów, co było potem, po pogrzebie.

Wystawę można oglądać na pierwszym piętrze Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie przez najbliższe dwa tygodnie.

Wystawa o Przemysławie Gosiewskim jest częścią koszalińskich obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zginęło w niej 96 osób, między innymi prezydent Lech Kaczyński z małżonką i najważniejsze osoby w państwie.

mm/aj

fot. Marcelina Marciniak
fot. Marcelina Marciniak

Posłuchaj

Paweł Michalak
Jadwiga Gosiewska