fot. iszczecinek.pl
„Ciekawe, co na to wychowawca?”, „Nauczyciele uczniom, uczniowie nauczycielom”, „Murem za nauczycielami, ale co z naszymi maturami?” - takie hasła pojawiły się na transparentach maturzystów z „Ekonomika”, którzy w poniedziałkowy ranek spotkali się przed swoją szkołą w ramach „Strajku dla Maturzystów”.

Strajk dla Maturzystów! to akcja, którą zorganizowali maturzyści, którzy - z uwagi na trwający strajk nauczycieli - nie wiedzą, co będzie z ich najważniejszym egzaminem.

- Brak promocji oznacza, że nie będziemy mogli podejść do matury. Dodatkowym dyskomfortem jest fakt, że matury mogą zostać przesunięte. Boimy się o nasze matury. Nie wiemy, co się stanie - powiedzieli naszemu reporterowi Mateuszowi Sienkiewiczowi uczniowie „Ekonomika”.

Uczniowie z transparentami weszli do szkoły, gdzie doszło do wymiany zdań ze strajkującymi nauczycielami.


Następnie uczniowie udali się do klasy, aby porozmawiać z kolejną grupą nauczycieli. Początkowo, nauczyciele nie wyszli do uczniów. Dopiero po kilku próbach zaproszono ich na rozmowę, ale bez obecności mediów. Rozmowa trwała kilkadziesiąt minut. Po jej zakończeniu uczniowie nie byli zbyt rozmowni, zdradzili jednak, że są spokojniejsi, jeśli chodzi o matury.


W akcji udział wzięło kilkunastu maturzystów.

Akcji maturzystów przyjrzał się Mateusz Sienkiewicz.

ms/iSzczecinek.pl/ar

Posłuchaj

Manifest maturzystów w Szczecinku - materiał Mateusza Sienkiewicza