Podopieczne Anity Unijat w 26. kolejce PGNiG Superligi pokonały na własnym parkiecie szczecińską Pogoń 30:27. Była to pierwsza wiktoria Energetycznych w grupie mistrzowskiej. Jednoczenie koszalinianki przybliżyły się do obrony brązowego medalu.

Początek spotkania był wyrównany. Obydwie drużyny rzucały bramkę za bramą. Jednak w 10. minucie podopieczne Anity Unijat wykorzystały niewielkie błędy szczecinianek i w efekcie uciekły na pięć bramek. Warto dodać, że bramkarka gospodyń Aleksandra Sach zaliczyła kilka udanych interwencji. Szkoleniowiec Pogoni Neven Hrupec musiał więc poprosić o czas, ale nie odniósł on oczekiwanych efektów - do przerwy było 17:11.

Drugą połowę znacznie lepiej zaczęła drużyna przyjezdna. Szczecinianki wykorzystały grę w przewadze (dwuminutowe wykluczenie dla Hanny Rycharskiej) i odrobiły aż cztery bramki. Od tego momentu zaczęła się prawdziwa gra nerwów, a w niej minimalnie lepsze okazały się Akademiczki. Ciężar gry wzięła bowiem na siebie Monika Michałów i jej bramki dały zwycięstwo koszaliniankom 30:27.

Zespół z Koszalina zajmuje trzecie miejsce w tabeli (50 pkt), a drużyna ze Szczecina - szóste (38 pkt). Prowadzi MKS Perła Lublin (65 pkt).

Energa AZS Koszalin - SPR Pogoń Szczecin 30:27 (17:11)

Energa AZS: Prudzienica, Sach - Han 3, Urbaniak 1, Mazurek 4 (2/3), Tracz 2, Michałów 8, Volovnyk, Smbatian 7 (1/1), Rycharska 4, Nowicka 1, Borysławska 0, Tomczyk 0.

Kary: 6 min. (Urbaniak, Tracz, Rycharska - 2 min.).

SPR Pogoń: Pruenster, Wawrzynkowska, Krupa - Płomińska 3, Bozović 1, Cebula 5 (2/2), Urbańska, Janas 1, Wołoszyk 1, Szynkaruk 2, Dezic 5, Kochaniak 2, Agbaba 4, Blazević 3.

Kary: 4 min. (Cebula, Urbańska - 2 min.).