fot. YouTube/Incredible Egg
Pierwsza Dama USA Melania Trump otrzyma w poniedziałek dekoracyjne jajko wielkanocne, które stanie się oficjalną pamiątką Białego Domu. Autorką ozdoby jest Amerykanka polskiego pochodzenia Cecilia Glembocki. Możliwość przygotowania pamiątkowego jajka wielkanocnego dla Białego Domu pani Glembocki traktuje jako wielkie wyróżnienie, ponieważ pierwsza dama USA osobiście wybrała jej projekt.

„Melania Trump ma świetny gust, a sygnowane przez nią projekty nawiązują do historii i tradycji. Jej przedsięwzięciom zawsze towarzyszy bogata i piękna oprawa”- powiedziała Polskiemu Radiu. Cecilia Glembocki, która urodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale jej matka była Polką. Aktywnie działa w organizacjach polonijnych i promuje polską kulturę w Stanach Zjednoczonych. Wykonane przez nią dekoracyjne jajko przypomina ludowe rękodzieła słowiańskiego folkloru. Widnieje na nim napis „Be Best”, czyli „Bądź najlepszy”. Hasło to nawiązuje do kampanii społecznej pod patronatem Melanii Trump. „Pierwsza Dama USA zachęca dzieci i młodzież, aby w tym, co robią, byli możliwie najlepsi” - wyjaśnia Cecilia Glembocki.

Przekazanie jajka będzie jednym z głównych punktów wielkanocnego festynu Easter Egg Roll w ogrodach Białego Domu. Weźmie w nim udział ponad 30 tysięcy rodzin. Podczas festynu na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, między innymi wyścigi w toczeniu jaj, dekorowanie i poszukiwanie jaj ukrytych w trawie. W zabawach będzie uczestniczyć amerykańska para prezydencka.

W tym roku festyn Easter Egg Roll w Białym Domu odbędzie się po raz sto czterdziesty pierwszy. Amerykańscy producenci jaj skupieni w American Egg Board przekazali na jego organizację 74 tysiące jaj.

IAR/aj