fot. archiwum PRK/Aleksandra Kupczyk
W jednym z lokali w centrum Koszalina po raz 23. śniadanie dla potrzebujących zorganizował parlamentarzysta Stefan Romecki.

Społecznik, kawaler Orderu Uśmiechu zaznaczył, że energię do organizacji świątecznych spotkań czerpie z radości osób, którym może pomóc: - Akumulatory ładują ci goście, którzy przychodzą od lat, cieszą się i uśmiechają. I dzieci, które się radują jak otrzymują paczki. To widać po ich twarzach, jak spojrzą do paczki i zobaczą, co tam jest. To są te momenty, dla których warto pomagać. Były też osoby, które potrzebowały pomocy, a dzisiaj przychodzą pomagać. To jest wspaniałe.

Na śniadaniu wiele było rodzin z dziećmi, które otrzymały specjalne paczki: - Paczki są fajne. Jest w nich samochód, słodycze, ciastka, batony. Dla mam, wielodzietnych rodzin, ludzi samotnych, wszystkich, którzy nie mają z kim spędzić tego dnia. Jestem tutaj dzisiaj pierwszy raz, nigdy nie byłam i jest miło, sympatycznie. Dla dzieci są lalki, maskotki. To jest najważniejsze. I uśmiech dziecka.

Dorośli otrzymali paczki żywnościowe. W przygotowaniu spotkania pomaga wielu wolontariuszy, między innymi harcerze i członkowie Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina.

kk/aj

Posłuchaj

dzieci dorośli o paczkach
Stefan Romecki