fot. Przemysław Grabiński
Pilska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa otrzymała blisko 3,5 mln złotych dofinansowania na modernizację i wyposażenie jednego z budynków na terenie kampusu uczelni. Umowę gwarantującą przekazanie pieniędzy z rektorem PWSZ podpisał dziś minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. 

Rektor pilskiej uczelni prof. Donat Mierzejewski podkreśla, że to jeszcze bardziej poprawi warunki kształcenia dla studentów kierunków inżynierskich: - Przede wszystkim będą to nowoczesne laboratoria, nowoczesne programy komputerowe, kształcenie w sposób kreatywny naszych inżynierów i rozwiązywanie problemów zgodnie z współczesnymi wymogami. Każde nowoczesne laboratorium, każda nowoczesna maszyna, która będzie tutaj, będzie rozwijała myśl techniczną. I to głównie robimy dla studentów, bo jest to kształcenie praktyczne.

Minister Jarosław Gowin zaznaczył w Pile, że w dzisiejszych realiach kształcenie oferowane przez państwowe wyższe szkoły zawodowe ma szczególne znaczenie i tym bardziej ważne jest inwestowanie w ich rozwój: - To są uczelnie niezwykle potrzebne Polsce i niezwykle potrzebne polskiej młodzieży. Uczelnia pilska kształci dokładnie w taki sposób, w zgodzie z taką misją, która przyświecała od samego początku. Uczelnia o takim zawodowym profilu kształci dokładnie na potrzeby regionalnego rynku pracy. To jest znakomita uczelnia.

Całkowity koszt inwestycji pilskiej PWSZ to ponad 4 mln złotych. Ministerialne dofinansowanie wyniesie około 3,5 mln.

pg/jż/aj

Posłuchaj

prof. Donat Mierzejewski, rektor pilskiej uczelni
Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego