fot. pixabay.com
500 złotych jako „becikowe” dla każdego nowo narodzonego kołobrzeżanina, zwolnienie z opłat za pobyt dziecka w przedszkolu powyżej szóstej godziny i darmowa komunikacja miejska dla osób po 60 roku życia - z takich udogodnień będą mogli korzystać posiadacze kołobrzeskiej karty mieszkańca.

Decyzję w tej sprawie podjęli w środę kołobrzescy radni. Prezydent kurortu Anna Mieczkowska podkreśla, że miasto tym samym chce pomóc m.in. młodym rodzinom: - To jest bardzo dobra wiadomość dla tych wszystkich młodych osób, które zakładają rodziny. Jeśli będą posiadaczami kołobrzeskiej karty mieszkańca, to my jako samorząd będziemy ich wspierali od narodzenia dziecka, bo dostaną zasiłek w postaci becikowego i będziemy wspierali ich później, kiedy dziecko pójdzie do przedszkola.


W czasie wielogodzinnej dyskusji pojawiła się propozycja, aby komunikacja była darmowa dla wszystkich mieszkańców miasta. Ostatecznie tę poprawkę odrzucono. Jednak szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Maciej Bejnarowicz zaznacza, że do tej kwestii radni będą musieli wrócić: - Powinniśmy zmierzać do tego, aby komunikacja na terenie Kołobrzegu była bezpłatna. Mówiliśmy również o tym, żeby przygotować do tego miasto, a to oznacza np. wyłączenie centrum miasta z ruchu samochodowego. Liczymy na to, że ten wywołany dzisiaj temat będzie powodował, że siądziemy do stołu i zastanowimy się, jakie działania podjąć, aby komunikacja była bezpłatna dla wszystkich naszych mieszkańców.

Przegłosowane w środę udogodnienia dla mieszkańców Kołobrzegu mają obowiązywać od 1 lipca. 

kk/jż/aj

Posłuchaj

Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu
Maciej Bejnarowicz, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości