fot. Jarosław Ryfun
Prezydent spotkał się z mieszkańcami na Placu Wolności. Mówił między innymi o programie 500 plus i dodatkowym świadczeniu dla emerytów i rencistów. Podziękował także mieszkańcom, że dbają o historię Białogardu. Wcześniej prezydent spotkał się z samorządowcami z powiatu.

- Białogard stał się państwa miastem. Dzisiaj nim jest. To jak wygląda, a wygląda bardzo ładnie, to właśnie wasza zasługa. To za tę pracę, za ten trud budowania tego miasta, a więc i budowania także i Rzeczypospolitej – bo Białogard to przecież dzisiaj immanentna część Rzeczypospolitej – Rzeczypospolitej, w której my żyjemy, za to z całego serca chcę państwu podziękować. Za ten trud, który wkładacie w to, codzienną swoją pracą - powiedział Prezydent RP.

Prezydent Andrzej Duda odniósł się także do strajku nauczycieli:

- To jest bardzo trudna sytuacja. I nie da się spełnić wszystkich żądań natychmiast. Czy to są żądania nieuzasadnione? One są uzasadnione! Tylko ja mam dwie prośby cały czas do naszych nauczycieli – trzeba się spotkać gdzieś pośrodku. To muszą być negocjacje, to muszą być takie żądania, które będzie się dało zrealizować. A po drugie matury muszą zostać przeprowadzone.


Na Placu Wolności prezydenta witali uczniowie, rodziny z dziećmi oraz seniorzy:

- Jestem zachwycona wystąpieniem prezydenta i jestem zaszczycona, że przybył do Białogardu. Mówi o wszystkich i myśli o wszystkich. Cieszymy się, że pan prezydent odwiedził nas tutaj. Dodał nam energii. Bardzo nam się podobało wystąpienie prezydenta, bo mówił to, co chcieliśmy usłyszeć. Spotkanie wywołało w nas wiele emocji i prezydent napełnił nas nadzieją.

mm/jr

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

Posłuchaj

Prezydent RP Andrzej Duda o Białogardzie
Prezydent RP Andrzej Duda o strajku nauczycieli
mieszkańcy Białogardu o wizycie prezydenta