fot. archiwum PRK
Działania restrukturyzacyjne prowadzone przez zarządcę PKS-u nie przyniosły skutku. Spółka postawiona została w stan upadłości, a firmą zarządza syndyk.

Trwają też rozmowy z innymi przewoźnikami, którzy chcieliby zająć miejsce szczecineckiego PKS-u. Zainteresowane takim rozwiązaniem są cztery firmy, ale najbardziej prawdopodobne jest wkroczenie na rynek PKS-u Gryfice.

- Podmiot kupujący ma kontynuować usługi transportowe na terenie powiatu szczecineckiego - szczególnie w gminach, w których świadczony jest dowóz dzieci do szkół podstawowych i gimnazjalnych - zaznaczył Krzysztof Lis, starosta szczecinecki.

Starosta szczecinecki zapewnił, że upadłość PKS-u nie będzie odczuwalna dla pasażerów. Zwłaszcza dla młodzieży szkolnej.

- PKS Gryfice jest bardzo dobrze przygotowany do świadczenia usług transportowych. Przekazano mi informację, że już zakupiono dwanaście autobusów, które od zaraz mogą wejść na linię użyteczności transportu zbiorowego na terenie powiatu szczecineckiego - to się wiąże również z koncesjami czy też kasami fiskalnymi - powiedział Krzysztof Lis.

O tym, jaki przewoźnik zajmie miejsce PKS-u Szczecinek, okaże się jeszcze w maju. Zadłużenie spółki to około 12 mln złotych.

ms/rż

Posłuchaj

Krzysztof Lis, starosta szczecinecki