fot. archiwum PRK
Zarząd Główny ZNP ma dziś zdecydować o dalszym przebiegu strajku oraz upoważnieniu komitetów strajkowych do podejmowania uchwał - m.in. w sprawie umożliwienia klasyfikacji uczniów i zawieszenia protestu.

Dziś Sejm zajmie się zmianami przepisów w sprawie matur. Umożliwią przeprowadzenie klasyfikacji przez dyrektorów szkół, jeśli nie zrobią tego rady pedagogiczne. Jeżeli również dyrektor nie dokona klasyfikacji, takie prawo wówczas będzie mieć organ prowadzący, czyli samorząd.

Adam Zygmunt zwrócił się pisemnie do wszystkich okręgów związku w regionie, aby maturzyści zostali sklasyfikowani.

Jak powiedział, chodzi o zawieszenie strajku w celu przeprowadzenia rad pedagogicznych: - Gestem dobrej woli wobec uczniów i rodziców byłaby zgoda, zawieszenie strajku i przeprowadzenie rad klasyfikacyjnych. Zwróciłem się z takim apelem do moich koleżanek i kolegów, wysyłając prośbę, by byli przygotowani na dzisiejsze posiedzenie swoich sztabów kryzysowych.

Zdaniem szefa zachodniopomorskiego ZNP komitety strajkowe podejmą odpowiednie decyzje. Adam Zygmunt dodał, że na razie nie rozważa wystosowania apelu o zawieszenie strajku na czas matur.

ak/jż/rż

Posłuchaj

Adam Zygmunt