fot. Jacek Żukowski
Gośćmi Piotra Głowackiego byli Tadeusz Bobrowski - Prawo i Sprawiedliwość oraz Bogusław Dobkowski - Platforma Obywatelska.

Zdaniem Tadeusza Bobrowskiego emisja kolejnych obligacji jest tzw. rolowaniem starych długów: - Zabrakło mi informacji, na jakie inwestycje chcemy przeznaczyć tę kwotę i nie wiem, na co zostały wydane pieniądze z poprzednich obligacji. Uważam, że powinna być w tym zakresie przejrzystość - tym bardziej, że poziom zadłużenia Słupska zwiększa się.

Bogusław Dobkowski miał natomiast inne uwagi: - W budżecie, który uchwaliliśmy, ta pozycja jest ujęta. Okazało się jednak, że najważniejsza dla moich wyborców inwestycja - ulica Legionów Polskich i Zaborowskiej nie została objęta żadnymi pracami. Rok temu władze miasta zapewniały, że na ten rejon Słupska zostanie przeznaczona część kwoty z emisji poprzednich obligacji.

Radni dyskutowali również o bardzo wysokich cenach za metr kwadratowy przy budowie mieszkań komunalnych, jakie proponuje miastu Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz o zawieszeniu strajku nauczycieli. Więcej na te tematy w audycji.

red./jż

Posłuchaj

„Rządzi-My” na antenie Radia Słupsk (26.04.2019)