W fatalnym stylu pożegnali się z sezonem koszykarze AZS-u Koszalin. We własnej hali przegrali z Treflem Sopot 67:102. Goście znokautowali Akademików rzutami z dystansu, zdobyli w sumie 57 „oczek” po rzutach zza linii 6,75 metra. To tylko o 10 mniej niż AZS w całym meczu.

Przed meczem wiadomo było, że koszalinianie mają utrzymanie „w kieszeni”. Zespół z Sopotu natomiast do ostatniej kolejki musiał walczyć o ligowy byt. Rywale AZS-u musieli wygrać w hali przy Śniadeckich i liczyć na pozytywne dla nich rozstrzygnięcie w meczu GTK Gliwice – Miasto Szkła Krosno. Taka determinacja okazała się wystarczająca na będących już chyba myślami na wakacjach koszykarzy AZS-u.

Gospodarze w meczu prowadzili tylko raz, zaraz na jego początku po trójce Qyntela Woodsa było 3:2 dla gospodarzy. Po 3 minutach gry było już jednak 10:3 dla ekipy z Sopotu, po trafieniach Woodsa i Frasiera na chwilę zrobiło się tylko 7:10 dla rywali, którzy jednak szybko odzyskali rytm gry. Wyszli na prowadzenie 17:7 i taką różnicę „dowieźli” do końca pierwszej odsłony.

Po krótkiej przerwie niestety obraz gry nie zmienił się, nadal koszalinianie nie mieli pomysłu, jak zatrzymać ekipę sopocką jeszcze na dystansie. Akademicy przegrywali już nawet 19:41, ale zdołali choć na chwilę zmobilizować się do tego, by zatrzymać rywali. Po „trójce” Alana Czujkowskiego w 19. minucie gospodarze przegrywali 35:54.

Niestety minimalne zmniejszanie strat to było wszystko, na co mogli sobie pozwolić w niedzielny wieczór koszykarze AZS-u. Zresztą zaraz po tym, jak powoli odrabiali punkty, ich rywale odzyskiwali rytm gry. W ostatniej odsłonie niewiadomym było już tylko to, czy rywale przekroczą granicę 100 punktów. Udało im się to w przedostatniej minucie spotkania. Ostatecznie AZS przegrał aż 67:102 i w kiepskim stylu pożegnał się z sezonem.

AZS Koszalin - Trefl Sopot 67:102 (16:26, 19:35, 13:17, 19;24)

AZS: Fraser 13, Woods 12, Thomas 10, Bochno 10, Czujkowski 10, Jarecki 8, Brandon 4, Surmacz 0.

Trefl: Zagorac 18, Greene 13, Leończyk 13, Kolenda 11, Baker 10, Varanauskas 8, Jeszke 8, Milovanović 8, Kulka 7, Flowers 3, Śmigielski 3, Pułkotycki 0.