fot. Renata Pacholczyk
To jedne z założeń programowych partii Roberta Biedronia w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Podczas konferencji prasowej w Koszalinie, Anita Kucharska-Dziedzic - „jedynka” Wiosny w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim powiedziała, że bez rozwoju miast mniejszych nie będzie rozwoju Polski. Jej zdaniem to musi zostać wyartykułowane w Brukseli: - Stawiamy na myślenie o Polsce w kontekście deglomeracji. Trzeba wzmocnić te części Polski, które są poza wielkimi ośrodkami, poza metropoliami. Należy zmienić nie tylko politykę polską, ale także europejską, dotyczącą wspierania takich subregionów i miast średniej wielkości.

Kandydatka Wiosny do Parlamentu Europejskiego zwróciła także uwagę na konieczność odpowiedniego wykorzystania Funduszu Spójności w kwestii dotyczącej rozwoju transportu kolejowego: - Wsparcie kolejnictwa jest kluczowe. Dlatego konieczne jest inne spojrzenie na to, w co musimy zainwestować środki unijne z Funduszu Spójności.

O mandat europosła z okręgu trzynastego, obejmującego województwa zachodniopomorskie i lubuskie, ubiegają się: Anita Kucharska-Dziedzic, Katarzyna Paprocka, Jacek Wezgraj i Łukasz Olszewski.

rp/ar

Posłuchaj

Anita Kucharska-Dziedzic o konieczności rozwoju mniejszych ośrodków
Anita Kucharska-Dziedzic o konieczności rozwoju transportu kolejowego