fot. Jarosław Banaś
Biorący udział w dzisiejszej konferencji europosła Czesława Hoca zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych zachodniopomorskiego NFZ Wojciech Włodarski poinformował o zwiększeniu budżetu kołobrzeskiego szpitala o 1,4 mln złotych.

Czesław Hoc dowodził, że suma ta mogłaby zaspokoić podwyżki m.in. dla fizjoterapeutów, a także zwiększyć budżet świadczeń medycznych: - Jeżeli przyjmiemy, że w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu pracuje 80 fizjoterapeutów, psychologów i techników elektroradiologii, to po podwyższeniu pensji każdemu z nich o 500 złotych, wciąż pozostałby jeszcze milion złotych na zwiększenie wycen wybranych grup świadczeń.

Europoseł zaznaczył, że te decyzje należą do dyrektora szpitala. Do tej pory jednak nie rozstrzygnięto konkursu na to stanowisko.

Podczas konferencji Wojciech Włodarski zadeklarował również, że wszystkie zabiegi zaćmy, a także badania diagnostyki obrazowej w kołobrzeskim szpitalu będą realizowane bez limitów: - Zapłacimy za wszystkie operacje zaćmy i świadczenia diagnostyki obrazowej, w tym za rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy. Jestem przekonany, że kwestia kolejek w niedługim czasie będzie już pojęciem historycznym.

Europoseł Czesław Hoc i radny wojewódzki Henryk Carewicz zaapelowali o realizację, zapowiedzianych przez PO, inwestycji w kołobrzeskim szpitalu, m.in. budowę Centrum Diagnostycznego.

Jarosław Banaś/ar

Posłuchaj

Wojciech Włodarski, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych zachodniopomorskiego NFZ
Czesław Hoc, europoseł Prawa i Sprawiedliwości