fot. Jacek Żukowski
Drużyna STK Czarni Słupsk rozpoczyna walkę o brązowy medal 1 ligi koszykówki mężczyzn. Przeciwnikiem słupszczan będzie zespół Sokoła Łańcut. Pierwszy mecz obu ekip zostanie rozegrany w najbliższą sobotę w słupskiej hali Gryfia. Początek spotkania o godzinie 19.00.

- Nastroje w zespole są dobre. Musimy szybko się zregenerować po pięciu meczach rozegranych z Wrocławiem, a czasu mieliśmy mało. Pewnym pocieszeniem jest to, że również nasi przeciwnicy stoczyli pięć pojedynków. Jesteśmy zatem w podobnej sytuacji - mówi trener Czarnych Mantas Cesnauskis. - Dla mnie najważniejsze to, by wykorzystać atut własnej hali i oczywiście wygrać wysoko. Wiem, że kibice nas nie zawiodą. Będziemy robili wszystko, aby wywalczyć trzecie miejsce w lidze. Zawodnicy nie zgłaszali mi żadnych problemów zdrowotnych, więc powinniśmy zagrać pełnym składem - dodaje.

Rewanż zaplanowano na 18 maja w Łańcucie. Drużyny grają tylko mecz i rewanż, a w przypadku remisu o zwycięstwie będzie decydowała różnica punktów zdobytych w dwóch spotkaniach.

jż/rż