fot. Jarosław Banaś
Zaproszenie Jarosława Banasia przyjęli radna powiatowa Barbara Aściukiewicz (PiS), radny powiatowy, były prezydent miasta Henryk Bieńkowski (PiS), radny miejski Adam Hok (Kołobrzescy Razem), radny miejski Maciej Bejnarowicz (PiS).

Czy w Kołobrzegu doszło do kolejnego, drugiego już, we współczesnej historii miasta, oszustwa wyborczego? Pierwszy przypadek odnotowany został po skazaniu byłego prezydenta miasta w 2005 roku za fikcyjne domeldowywanie wyborców. Teraz Prokuratura Krajowa po doniesieniu Komisji Rewizyjnej Rady Miasta nakazała zajęcie się prawidłowością ostatnich wyborów prokuraturze w Szczecinie.

Drugim tematem debaty było zjawisko dzikiego handlu w strefie uzdrowiskowej miasta. Po tygodniu urzędnikom udało się zlikwidować nielegalną halę targową, ale takich przypadków jest więcej. Skala jest różna, a miasto ponosi starty finansowe i wizerunkowe.

Rozmawiano także o Sunrise Festival 2019. W tym roku odbędzie się po raz pierwszy w podkołobrzeskim osiedlu Podczele. Zdania mieszkańców są podzielone, ale największe obawy mają miłośnicy przyrody. W bezpośrednim sąsiedztwie terenów festiwalowych znajduje się Ekopark Wschodni, na którym zamieszkują chronione gatunki ptaków, zwierząt i roślin.

jb/aj

Posłuchaj

„Studio Kołobrzeg” - część pierwsza
„Studio Kołobrzeg” - część druga