fot. policja.pl
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi i zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy, którą trzymał w plecaku jeden z nich. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

34-letni mieszkaniec Polic poszukiwany był za kradzieże z włamaniem i ma do odbycia karę ponad 1,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili przy nim woreczki z marihuaną. Natomiast drugi z mężczyzn - 31-letni mieszkaniec Polic poszukiwany był za kradzieże. W jego plecaku policjanci znaleźli ponad kilogram amfetaminy. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze przeszukali mieszkanie 31-latka, gdzie ujawnili foliowe opakowania, wagę elektroniczną oraz telefony komórkowe.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, a śledczy złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 31-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prowadzący sprawę policjanci ustalają, jak mężczyzna wszedł w posiadanie takiej ilości narkotyków. Sprawa jest rozwojowa.

zachodniopomorska.policja.gov.pl/red.

fot. zachodniopomorska.policja.gov.pl