fot. twitter.com/PremierRP
- Pan prezydent Lech Kaczyński podkreślał, że Szczecin i Pomorze Zachodnie to polska racja stanu, dlatego już na samym początku kadencji przedsięwzięliśmy cel zdobycia środków na rozwój województwa zachodniopomorskiego - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Goleniowie.

Prezes Rady Ministrów również podkreślił, że rząd prowadzi wiele inwestycji infrastrukturalnych: - Spójrzmy na mapę dróg ekspresowych. Tutaj wcześniej budowano z mozołem tylko S3. Wkrótce będzie gotowy odcinek ze Szczecina do Bolkowa, dodatkowo budujemy odcinek do Świnoujścia. Budujemy także S10, która ma połączyć docelowo Szczecin z Warszawą oraz drogę S6, Szczecin-Gdańsk, której odcinek od Szczecina do Koszalina będzie gotowy za kilka miesięcy. Kolejna droga, której nikt się nie spodziewał, że nasz rząd będzie budował, to S11.
Premier powiedział, że kluczowe dla rozwoju Polski są drogi gminne i powiatowe: - Przeznaczamy w tym roku około 6 miliardów na połączenia między małymi miejscowościami.

Szef rządu zapowiedział również, że port Lotniczy Szczecin-Goleniów zostanie rozbudowany: - To pokazuje, jak dbamy o dobrą komunikację z zachodniopomorskim.

- Czas, w którym decyzje ekonomiczne i gospodarcze zapadały dzięki temu, kto w danym samorządzie jest kolegą marszałka, posła czy premiera oraz które regiony mają być wspierane ze względów czysto partykularnych, partyjnych, już za nami
- dodał Joachim Brudziński, szef MSWiA.
red.