fot. twitter.com/pisorgpl
Na dzisiejszej konwencji Prawo i Sprawiedliwości poruszono tematy lokalne, związane z Pomorzem Zachodnim. Ministrowie i posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówili o tym, jaka - ich zdaniem - jest stawka tych wyborów. Zainicjowana została kampania „obroń swoje prawo do”. - Do tego, żeby w Polsce był polski złoty, by dzieci wychowywali rodzice, a nie pary homoseksualne, by Polacy nie stracili prawa do 500 plus, do 300 plus czy do obniżonego wieku emerytalnego - mówił Tomasz Poręba, szef kampanii wyborczej PiS-u.

Godzina 14.00 - konwencja zakończyła się

Odbyła się także prezentacja polityków ubiegających się o mandat w europarlamencie. Z naszego regionu są to m.in. Czesław Hoc, Małgorzata Golińska, Elżbieta Rafalska i Joachim Brudziński.

fot. Jarosław Banaś

Godzina 13.40 - zakończyło się przemówienie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego

- Nadchodzące wybory są niezwykle ważne, bo w europarlamencie zapada coraz więcej spraw i decyzji, które dotyczą także nas, mieszkańców tych ziem. W czasach naszych poprzedników zaserwowano naszej ziemi pogardę, naśmiewano się z Polski powiatowej. My upomnieliśmy się o jej godność - mówił Joachim Brudziński.

Szef MSWiA przypomniał także, że 29 lat temu powstało Porozumienie Centrum, które było początkiem dzisiejszego PiS-u. Liderem był Jarosław Kaczyński, a kiedy został premierem, upomniał się o polską, popegeerowską wieś. Przypomniał także, że odpowiedzialność za jej degradację w okresie transformacji ponosi Leszek Balcerowicz.

Joachim Brudziński

Godzina 13.05 - premier Mateusz Morawiecki podziękował szefowi MSWiA Joachimowi Brudzińskiemu za to, że walczy o rozwój województwa zachodniopomorskiego

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd PiS daje gwarancję niezależności, suwerenności energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego. Podkreślił, że w kolejnych latach w Polsce będzie rosło zużycie gazu, dlatego rząd inwestuje w infrastrukturę. Szef rządu mówił, że bezpieczeństwo energetyczne będzie oparte na trzech filarach. Premier dodał, że gospodarka będzie także zasilana węglem i innymi źródłami, które są w Polsce dostępne.

Mateusz Morawiecki
fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś

Godzina 12.35 - prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział m.in. kontynuację programów społecznych

- Musimy obronić prawo do naszej polityki społecznej: Rodzina500plus, wyprawka, leki dla seniorów - wszystko to, co uczyniliśmy. Prawo do wychowania własnych dzieci jest wartością, którą musimy obronić - powiedział.

Prezes PiS-u dodał, że „wysokie kary za pedofilię będą dotyczyły wszystkich, także księży i celebrytów - bez wyjątków”.

Jarosław Kaczyński
fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś
fot. Jarosław Banaś

Godzina 12:14 - wśród zaproszonych gości są m.in. Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska oraz europoseł Czesław Hoc