fot. Mirosław Pieńkowski
Przez dwa dni osiem najlepszych zespołów z województwa zachodniopomorskiego rywalizowało w Sianowie w finałowym turnieju o mistrzostwo klas VI dziewcząt. Z tej okazji do Sianowa przyjechali szkoleniowcy polskiej reprezentacji kobiet Leszek Krowicki i jego asystent Adrian Struzik.

Obydwaj przeprowadzili po dwa treningi z młodymi szczypiornistkami, które być może kiedyś zasilą szeregi narodowej reprezentacji Polski.

- Poszło nam dobrze, my tylko trenowałyśmy od półtora roku. Z pięciu spotkań wygrałyśmy trzy, dwa – przegrałyśmy. To jest bardzo dobry wynik, jak na taki turniej. Te zawody są dla nas bardzo komfortowe, mamy blisko do hali. Przyjechali do nas szkoleniowcy reprezentacji Polski. To ogromny zaszczyt, możemy potrenować i porozmawiać z nimi - mówiły zawodniczki UKS Morski Sianów.

Trenerzy docenili inicjatywy działaczy. Chcieli również najmłodszym pokazać, że kochają piłkę ręczną i przekonać do uprawiania i rozwijania tego sportu.

- Trudno ocenić poziom dziecięcego handballu, ponieważ egzystuję w tej seniorskiej piłce. Mówiąc o dziecięcym handballu, interesuje mnie tak duża liczba: młodych zawodniczek kochających tę dyscyplinę, zaangażowanych trenerów, którzy organizują czas wolny naszej młodzieży. Mam nadzieję, że z tego urodzi się coś więcej. Obserwujemy wszystko, co się tutaj dzieje. Chcemy „wyłowić” z tej grupy te piłkarki, które mogłyby w reprezentacji odgrywać ważną rolę - zaznaczył szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Dzisiaj o 18.00 Energa AZS Koszalin podejmie na własnym parkiecie Start Elbląg. Co sądzi o grze Akademiczek trener Krowicki? Które zespoły jego zdaniem są najsilniejsze w PGNiG Superlidze Kobiet? O tym dowiedzieć się można z materiału Mirosława Pieńkowskiego.

mp/rż

fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski

Posłuchaj

materiał Mirosława Pieńkowskiego