fot. Jarosław Banaś
Prezes PiS-u powiedział podczas konwencji partii w Szczecinie, że kary za takie przestępstwa będą „bez zawiasów” i „być może nawet do 30 lat więzienia”.

Jarosław Kaczyński zapowiedział też podwyższenie wieku ofiar - z 15 lat - do którego przestępstwa seksualne traktowane są jako pedofilia. Prezes PiS dodał, że kary za pedofilię będą surowe, bez względu na to, kim są winowajcy, czy są to księża, czy celebryci, czy przedstawiciele innych grup. Zaznaczył, że kary będą szczególnie surowe dla tych, którym powierzono opiekę nad dziećmi. Prezes PiS przypomniał, że to rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził rejestr pedofilów, który pomaga w zapobieganiu tego rodzaju przestępstwom. Dodał, że temu rozwiązaniu sprzeciwiała się Platforma Obywatelska. Jarosław Kaczyński mówił, że przypadki pedofilii wśród duchownych nie uprawniają do obrażania religii i Kościoła.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że należy chronić dzieci przed przedwczesną seksualizacją. W wyniku takiej edukacji dzieci są sprowadzane na złą drogę - mówił polityk. - Tak jak i nie ma żadnego powodu, żeby w Polsce pary homoseksualne miały móc adoptować dzieci, by ten cały szturm tej antykultury w Polsce był także prowadzony, on jest już wprowadzany, musimy go odeprzeć - powiedział prezes PiS-u. Jarosław Kaczyński podkreślił, że odpowiedzią jest obrona tradycyjnych wartości, które ukształtowały się przez naszą historię i religię.

Jarosław Kaczyński podczas konwencji powiedział również, że trzeba obronić prawo do realizowanej przez rządzących polityki społecznej. Prezes PiS wyjaśnił, że chodzi o programy społeczne, wprowadzone w ostatnich latach. - 500 plus, wcześniejsze emerytury, 13 emerytura, wyprawka w wysokości 300 złotych na początku roku, bezpłatne leki dla ludzi w starszym wieku, krótko mówiąc to wszystko, co uczyniliśmy, a co można przeliczyć na wiele dziesiątków miliardów złotych, to trzeba obronić - powiedział Jarosław Kaczyński.

Wybory do europarlamentu zaplanowane są na 26 maja. Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało konwencje regionalne przed eurowyborami na początku marca, ostatnie tego typu spotkania z wyborcami odbędą się w przyszły weekend.

Na dziś Prawo i Sprawiedliwość zaplanowało także między innymi spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami województwa łódzkiego oraz Beaty Szydło - w województwie małopolskim.

IAR