fot. Radosław Żmudziński
Rektor Politechniki Koszalińskiej był gościem porannego „Studia Bałtyk”. Tadeusz Bohdal w rozmowie z Aleksandrą Kupczyk odniósł się m.in. do ustawy o szkolnictwie wyższym, nowo utworzonej rady uczelni oraz tzw. życia studenckiego.

Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym nakazuje przeprowadzić reformę organizacji uczelni.

- Obecna struktura znika z końcem tego roku akademickiego. Swoje funkcje przestaną pełnić prorektorzy, dziekani i prodziekani. Zostaje tylko rektor. Musimy zaproponować nową strukturę i powołać nowych, funkcyjnych pracowników - powiedział profesor Tadeusz Bohdal.

Został opracowany nowy statut Politechniki Koszalińskiej, który był już konsultowany. Na każdym z wydziałów ma być jedna wiodąca dyscyplina naukowa i właśnie z tego powodu nastąpi także reorganizacja wydziałów.

- Czy będzie to Wydział Technologii i Edukacji, który zostanie przekształcony w dwa inne wydziały? Może zostanie połączony z innym? Tego nie wiem. Uczelnie muszą przygotować statuty do końca czerwca. Później będzie czas na wdrożenie zmian, a od października ma już funkcjonować nowa struktura uczelni - zaznaczył rektor.

Gość „Studia Bałtyk” mówił również o zmianach w sposobie finansowania uczelni wyższych i nowo utworzonej radzie uczelni. Więcej na te tematy w audycji.

red./rż

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: profesor Tadeusz Bohdal, rektor Politechniki Koszalińskiej (13.05.2019)