fot. ms.gov.pl
Do sądu trafił akt oskarżenia dla narkotykowej zorganizowanej grupy przestępczej. Działała przede wszystkim w Kołobrzegu i okolicy.

Sprawa dotyczy ponad 20 osób, powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin prokurator Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej: - Akt oskarżenia obejmuje 26 osób, w tym 12 wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Wśród oskarżonych jest również założyciel grupy. Pozostałe 14 osób współpracowało z członkami grupy w celu popełnienia przestępstw narkotykowych. W toku postępowania prokuratorzy ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała od 2017 roku do lutego 2018 roku, głównie w Kołobrzegu i jego okolicach.

Śledczy dokładnie ustalili przebieg przestępczego procederu, dodała prokurator Bialik: - W trakcie prowadzonego śledztwa prokurator ustalił, że oskarżeni uczestniczyli w obrocie ponad 20 kg marihuany, 5 kg amfetaminy oraz 270 tabletek ekstazy. Grupa zajmowała się finansowaniem zakupu narkotyków w ilościach hurtowych, ich magazynowaniem, przewożeniem, porcjowaniem, a następnie sprzedażą.

Z ustaleń śledztwa wynika, że przestępcy kupowali marihuanę na terenie województwa śląskiego.

Rozbicie grupy było możliwe dzięki dokonaniu kontrolowanego zakupu narkotyków przez Centralne Biuro Śledcze Policji.

Oskarżonym za handel narkotykami grozi do 12 lat więzienia.

Akt oskarżenia do szczecińskiego Sądu Okręgowego skierował Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

ak/aj

Posłuchaj

prokurator Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej
prokurator Ewa Bialik o przebiegu przestępczego procederu