fot. Jacek Żukowski
W ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, doświadczeni edukatorzy docierają do miejscowości, w których nieczęsto poznaje się prawa nauki przez samodzielne eksperymentowanie.

W poniedziałek Naukobus dotarł do Słupska, a konkretnie do Szkoły Podstawowej nr 4. Wspólnie z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik placówkę odwiedził wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Müller. - Bardzo mnie cieszy, że mogłem odwiedzić placówkę, w której kiedyś się uczyłem. Naukobus, czyli mobilne laboratorium, które od ponad dwóch lat jeździ po całej Polsce, pokazując dzieciom najlepszą stronę nauki, trafił w końcu do słupskich uczniów. Dzięki niemu dzieci i młodzież mogą przekonać się, że nauka jest naprawdę fascynująca.

Poprzez eksponaty i dzięki ekipie Centrum Nauki Kopernik, uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku mogą poczuć się jak prawdziwi odkrywcy. Zobaczą, ile energii musi włożyć serce w pompowanie krwi, dotkną kuli plazmowej, w której dochodzi do wyładowań elektrycznych, a także sprawdzą, z czego zbudowane jest ludzkie ciało.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

jż/aj

fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski

Posłuchaj

Naukobus w Słupsku