fot. Mateusz Sienkiewicz
Prawie 3 miliony złotych trafi do szczecineckiego ratusza w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. To niemal połowa kwoty, jaką urząd ma zamiar wydać na przebudowę ulic Dworcowej, Kolejowej i Wiśniowej.

Burmistrz Daniel Rak mówi, że wokół dworca zaplanowano sporo zmian: - Bardzo duża część infrastruktury zostanie przebudowana. Chodzi m.in. o sieci deszczowe i oświetleniowe. Projekt przewiduje też stworzenie parkingu oraz przystanków dla komunikacji miejskiej i międzymiastowej. Będą też miejsca postojowe zgodnie z ideą „kiss and drive”.

W ramach przebudowy powstanie dodatkowy wyjazd sprzed dworca na krajową „jedenastkę”. Kierowcy cieszą się, bo usprawni to komunikację: - Zdecydowanie łatwiej będzie wyjechać z miasta. Zwłaszcza w godzinach szczuty, czyli około 15.00 oraz w okresie wakacyjnym.

Prace remontowe mają rozpocząć się w czerwcu. Wciąż trwają rozmowy na temat przejęcia budynku dworca PKP. Władze miasta chciałyby zostać jego właścicielem, a ze środków unijnych wyremontować obiekt. Docelowo planuje się, że w obiekcie - oprócz infrastruktury pasażerskiej - znajdzie się także siedziba Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

ms/ar

fot. Mateusz Sienkiewicz

Posłuchaj

Daniel Rak, burmistrz Szczecinka
szczecineccy kierowcy