fot. archiwum PRK
Sekretarz klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej był gościem porannego „Studia Bałtyk”. Z posłem rozmawiała Anna Popławska.

Wiosna złoży pozew w trybie wyborczym przeciwko Sławomirowi Neumannowi i Zbigniewowi Konwińskiemu. Politycy PO zarzucili Robertowi Biedroniowi, że jako prezydent Słupska w sprawie molestowania małych dziewczynek przez instruktora tańca w Słupskim Ośrodku Kultury zachował się jak w filmie Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”.

- To są już konkretne zarzuty prokuratorskie. Słyszałem, że postawiono pięć zarzutów o charakterze seksualnym - w tym jeden z użyciem siły. Jego reakcji właściwie nie było i podtrzymuję to. Ta sprawa jest do prześledzenia. Chociażby poprzez liczne publikacje w mediach można zobaczyć, jak odpowiadał na nasz apel o zajęcie się tą sprawą. Mówił, że zajęła się nią prokuratura, a on do tego tak naprawdę nic nie ma. Kilka dni temu skłamał, mówiąc, że złożył zawiadomienie do prokuratury - jest przecież dementi ze strony prokuratury, że zgłoszenia nie było - zaznaczył Zbigniew Konwiński.

Gość audycji wypowiedział się również na temat zaostrzenia kar za pedofilię. Poseł PO mówił także o wyborach do europarlamentu. Więcej na te tematy w audycji.

red./rż

Czytaj więcej

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Zbigniew Konwiński, poseł PO