fot. archiwum PRK/Radosław Żmudziński
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości był gościem porannego „Studia Bałtyk”. Polityk w rozmowie z Anną Popławską odniósł się m.in. do nowelizacji Kodeksu Karnego - zaostrzone zostały kary za pedofilię, wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz tzw. Piątki Czesława.

- Zmiany w Kodeksie Karnym były bardzo potrzebne. Myślę, że zaostrzenie kar w jakiś sposób powstrzyma tych zwyrodniałych przestępców. To jest dobry kierunek, przecież za popełnienie niektórych tego rodzaju przestępstw będzie groziło dożywotnie pozbawienie wolności. Będzie także prowadzony rejestr pedofilów wraz z podaniem ich zawodów. To powinno być ponad podziałami, powinno połączyć nas w Sejmie, żeby rozżarzonym żelazem wypalać do kości tego rodzaju ohydne, bardzo barbarzyńskie i obrzydliwe przestępstwa - podkreślił Czesław Hoc.

Gość „Studia Bałtyk” mówił również o wyborach do Parlamentu Europejskiego i tzw. Piątce Czesława. Polityk chce m.in. oprzeć lokalną turystykę na środkach europejskich, odbudować gospodarkę morską, zwiększyć środki na ochronę zdrowia, zachować w regionie rolnictwo, działać proekologicznie i pozyskiwać pieniądze na infrastrukturę drogową.

- Będę walczył o to, by nasza medycyna znalazła się na poziomie europejskim. Warto wspomnieć o kwestii leków innowacyjnych, które usprawniłyby terapie onkologiczne, leczenie rzadkich chorób, ale także cywilizacyjnych - takich jak: cukrzyca, stwardnienie rozsiane czy choroby neurodegeneracyjne - zaznaczył polityk.

red./rż

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Czesław Hoc, europoseł PiS-u