Jarosław Kaczyński w Słupsku | Źródło: TVP Info
Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie wyklucza, że porty Trójmiasta będą z czasem najsilniejsze na Bałtyku. Jarosław Kaczyński mówił o tym podczas wizyty w Gdańsku. Z kolei o godzinie 13.00 polityk spotka się z mieszkańcami Słupska.

14:02 - Jarosław Kaczyński w Słupsku

Jarosław Kaczyński w Słupsku

- Duża i dobra reprezentacja Polski w Unii Europejskiej będzie służyła temu, by polityka Unii była bardziej dostosowana do zróżnicowanej sytuacji w państwach. Chcemy, aby traktaty regulujące funkcjonowanie Unii Europejskiej były rzeczywiście przestrzegane - powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w Słupsku do kampanii wyborczej: - Opozycja ma tylko jeden program - przeciwko nam. My mamy program dla Polski i Unii Europejskiej. Chcemy czynić wszystko, żeby nasza ojczyzna rozwijała się szybciej i bardziej sprawiedliwie.

fot. Jacek Żukowski

Godzina 10.43 - Jarosław Kaczyński w Gdańsku: Być może porty w Trójmieście będą największe na Bałtyku

Zdaniem prezesa PiS-u wiele wskazuje na to, że przeładunek polskich portów będzie rósł, także dzięki inwestycjom kolejowym i budowanej drodze Via Carpatia. Nie wykluczył, że z czasem będą one miały największy przeładunek na Morzu Bałtyckim. - To jest perspektywa być może nie najbliższa, ale zupełnie realna - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński promował w Gdańsku Annę Fotygę startującą do europarlamentu z list PiS-u w okręgu pomorskim.

IAR