fot. Jacek Żukowski
Rektor uczelni profesor Zbigniew Osadowski odebrał w środę symboliczny czek od Piotra Müllera, wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zwiększenie kompetencji kadry naukowej i dostosowanie programów kształcenia do rynku pracy.

Konkurs „Zintegrowane Programy Uczelni” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest kolejnym projektem agencji wykonawczej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego celem jest rozwijanie szkolnictwa wyższego w taki sposób, by jak najlepiej realizowało aktualne potrzeby społeczne i gospodarcze. Konkurs realizowany jest ze środków unijnych pochodzących z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

- Bardzo się cieszę, że z programu mogło skorzystać wiele uczelni - w tym Akademia Pomorska w Słupsku. Jestem przekonany, że dofinansowanie pozwoli wprowadzić zmiany, które przyczynią się do rozwoju słupskiej uczelni, m.in. jej kadry naukowej, studentów, ale również gospodarki. Sprawny system szkolnictwa wyższego wpływa bowiem na silną gospodarkę państwa - powiedział wiceminister Müller.

To kolejna pula pieniędzy, którą słupska uczelnia otrzymała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rektor Akademii Pomorskiej Zbigniew Osadowski wyliczył, że na wszystkie projekty ministerstwo przeznaczyło niemal pięćdziesiąt milionów złotych.

jż/rż

Posłuchaj

prof. Zbigniew Osadowski, rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku
Piotr Müller, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego