fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Andrzeja Watemborksiego przyjęli: Piotr Müller - poseł Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Konwiński - poseł Platformy Obywatelskiej, Jan Kozłowski - Zjednoczona Prawica, Zdzisław Kołodziejski - Polskie Stronnictwo Ludowe.

Poseł PiS-u Piotr Müller powiedział, że jego ugrupowanie odniosło znaczące zwycięstwo: - Wynik, który uzyskałem na Pomorzu jest bardzo dobry. Tym bardziej, że jest on dwukrotnie wyższy niż w ostatnich wyborach parlamentarnych.

Poseł PO Zbigniew Konwiński zaznaczył, że wynik w skali kraju dla jego ugrupowania nie jest zadowalający: - Cieszy za to poparcie na Pomorzu. Magdalena Adamowicz uzyskała bardzo dobry wynik. Przypomnę, że pochodzi ze Słupska, stąd otrzymała w naszym mieście też bardzo dużo głosów.

Zdaniem Zdzisława Kołodziejskiego PSL w Pomorskiem miał zawsze słaby wynik: - W poszczególnych powiatach jest już dużo lepiej.

Jan Kozłowski natomiast podkreślił, że wynik Zjednoczonej Prawicy jest bardzo dobry: - Liczę, że również na Pomorzu w wyborach parlamentarnych pokonamy Koalicję Obywatelską.

Przedstawiciele ugrupowań politycznych odnieśli się również do bardzo dużej frekwencji podczas wyborów, omówili sytuację gospodarczą kraju oraz rozmawiali o inwestycjach na Pomorzu.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

jż/rż

Posłuchaj

„Zaczynamy tydzień” w Radiu Słupsk