fot. Anna Popławska
Wiosna Roberta Biedronia otrzymała w wyborach do Europarlamentu 6,06 procent głosów. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Koszalinie, działacze ugrupowania uznali to za dobry wynik.

Zdaniem Katarzyny Paprockiej poparcie udzielone Wiośnie w skali całego kraju to sukces: - To dobry wynik dla partii, która istnieje trzy miesiące. W sytuacji, gdy zderzają się dwa walce, które jadą na nas z przeciwnych stron i próbują wszystkie Polki i Polaków spędzić na ring swojej walki, 800 tysięcy głosów oddanych na Wiosnę pokazuje, że są osoby, które uwierzyły w nasz program i naszą różnorodność.

Ugrupowanie Roberta Biedronia otrzymało 6,06 procent głosów. Jacek Wezgraj podkreślił, że w okręgu trzynastym (zachodniopomorskie i lubuskie) to poparcie było jeszcze wyższe: - Ten wynik to motywacja do dalszej pracy i sugestia, że musimy wystartować w kolejnych wyborach samodzielnie i dać alternatywę dla dwóch wielkich partii. To też dowód na to, że ugrupowanie, które jest nowoczesne, progresywne jest w Polsce i na Pomorzu Środkowym potrzebne.

Działacze Wiosny Roberta Biedronia w Koszalinie zapewniali dziś, że partia weźmie udział w jesiennych wyborach do parlamentu krajowego samodzielnie.

Wiosna w wyborach 26 maja zdobyła trzy mandaty w Parlamencie Europejskim.

ap/ar

Posłuchaj

Katarzyna Paprocka
Jacek Wezgraj