fot. Prywatne LO w Szczecinku/Facebook
Dochód z biletów zostanie przekazany na wyposażenie Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

Spektakl jest inicjatywą uczniów z koła teatralnego Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku.

- Mam wielki szacunek dla tej młodzieży, która się realizuje nie tylko dlatego, że gra i spełnia swoje aktorskie powołanie, ale także dzięki temu, że chce czynić dobro - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin ksiądz Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas, która prowadzi Dom Samotnej Matki w Koszalinie.

Dom przechodzi gruntowną przebudowę. Poprawią się warunki lokalowe. Będzie też więcej miejsc dla mam z dziećmi.

Ksiądz Roda podkreśla, że warto wesprzeć tę inwestycję, ponieważ Dom Samotnej Matki w Koszalinie to jedyna taka placówka na Pomorzu Środkowym: - Staramy się aktywizować zawodowo te młode mamy. Uczą się obsługi komputera, kasy fiskalnej itp. Chcemy umożliwić im łatwy start do zawodu. Misją domu jest bowiem podanie wędki, a nie ryby.

Remont i przebudowa placówki pochłoną niemal trzy miliony złotych, z czego prawie dwa to unijna dotacja, a 66O tysięcy pochodzi z rządowego programu Za Życiem. Do odnowionego Domu mamy z dziećmi wprowadzą się na początku przyszłego roku.

Charytatywny spektakl pod tytułem „Dulscy” na podstawie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18.00. Bilety dostępne będą przed spektaklem. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

ak/ar

Posłuchaj

ksiądz Tomasz Roda o zaangażowaniu młodzieży
ksiądz Tomasz Roda o misji Domu Samotnej Matki w Koszalinie