fot. Mateusz Sienkiewicz
Okazuje się, że tzw. boom odczuwalny jest także w naszym regionie. Jak działa system roweru miejskiego w Szczecinku? Sprawdzał to nasz reporter.

- Wiele czynników spowodowało, że rowery miejskie są popularne. Poprawiła nam się chociażby infrastruktura i dzięki temu jazda po mieście jest bezpieczna i bardzo wygodna. Dodatkowo bardzo łatwo można wypożyczyć jednoślady i - co ciekawe - jest to również tanie - zaznaczył Tomasz Merk, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej.

Mieszkańcy miasta jeździli miejskimi rowerami niemal 10 tysięcy godzin. Od początku sezonu, od wiosny jednoślady były wypożyczane aż 33 tysiące razy.

- Podróżowanie rowerem jest bardzo wygodne. Unikamy korków i jest to również dobre dla zdrowia. Z Roweru Miejskiego korzystam codziennie - mówili mieszkańcy.

Co ciekawe, najwięcej wypożyczeń roweru jest między godziną 15.00 a 16.00 oraz po godzinie 18.00.

Jeden z naszych słuchaczy pytał o tandemy - potwierdzamy, takie rowery są dostępne, ale jest ich zaledwie 5 przy 164 wszystkich pojazdach. Dwa z nich są przygotowane do użytku Związku Niewidomych, właśnie z myślą o niepełnosprawnych zakupiono takie pojazdy.

ms/rż

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza