fot. archiwum prk24.pl/Jacek Żukowski
Do drużyny dołączył Wojciech Fraś. W ubiegłym sezonie reprezentował on barwy Spójni Stargard. Nowy zawodnik słupskiego klubu ma 28 lat i ma 202 centymetry wzrostu. Występuje na pozycji silnego skrzydłowego lub środkowego. Urodził się w Krakowie i jest wychowankiem tamtejszego klubu. W poprzednim sezonie Fraś występował średnio 11 minut na mecz i w tym czasie zdobywał 3,2 punktu oraz trzy razy zbierał piłkę pod koszem.

Dwa dni wcześniej umowę z klubem podpisał Damian Janiak. 30-letni koszykarz ma na swoim koncie siedem pełnych sezonów w I Lidze i niemal 200 rozegranych spotkań. W zeszłym sezonie występował w Kotwicy Kołobrzeg. O jego nieprzeciętnych umiejętnościach kibice w Słupsku przekonali się już w 4. kolejce zeszłego sezonu, kiedy Janiak w hali Gryfia zdobył dla swojej drużyny 27 punktów. Nowy nabytek Czarnych ma 195 cm wzrostu, a dotychczasowi trenerzy korzystali z jego umiejętności na kilku pozycjach - od jeden do trzy. Ostatni sezon zakończył jako pierwszy strzelec Kotwicy Kołobrzeg ze średnią 11,4 punktu na mecz.

Już wcześniej Czarni dogadali się ze swoim wychowankiem Wojtkiem Jakubiakiem, a zarząd klubu przedłużył kontrakt z trenerem Mantasem Cesnauskisem.

jż/rż