fot. pixabay.com
Nowi policjanci i dodatkowe patrole, 55 ratowników wodnych, w tym specjalna mobilna grupa gotowa do akcji w nocy – w czwartek podsumowano stan przygotowań kurortu do sezonu.

Podkomisarz Arkadiusz Kowalski z kołobrzeskiej policji podkreśla, że jednym z problemów kurortu jest duże natężenie ruchu: - Przede wszystkim musimy zapewnić płynność ruchu drogowego w mieście. Skupiać się będziemy także na zapewnieniu bezpieczeństwa turystów w pasie nadmorskim. Mamy tam cztery patrole rowerowe i łódź patrolową.

Kołobrzeska komenda policji na potrzeby zabezpieczenia bezpieczeństwa w sezonie powiększy się o 22 policjantów. Na problemy z różnego rodzaju pojazdami elektrycznymi wskazuje z kolei komendant straży miejskiej Mirosław Kędziorski: - Co roku jesteśmy ciekawi, co nam dany sezon przyniesie. To zrozumiałem, że przedsiębiorcy są pomysłowi i szukają źródeł dochodu. Ale nam generuje to sporo problemów. Mam na myśli pojazdy napędzane energią elektryczną. Poważnym problemem stały się ostatnio na przykład hulajnogi.

Na kołobrzeskich plażach pierwsze stałe punkty, gdzie dyżurować będą ratownicy, pojawią się 17 czerwca. - Mamy do zabezpieczenia 11 kąpielisk o długości 1100 metrów. Na każdym stanowisku będzie czterech ratowników. Ratownicy będą dyżurować pod telefonem także w nocy - zapowiada Paweł Boguszewicz z kołobrzeskiego WOPR-u.

Wszystkie służby ratunkowe w Kołobrzegu zapowiedziały, że w sezonie prowadzić będą np. na plaży cykle szkoleń dla poprawy bezpieczeństwa wczasowiczów.

kk/ar