Uroczyste otwarcie przeprawy zorganizowano w czwartek. Modernizacja konstrukcji, znajdującej się na granicy dwóch samorządów - gminy Kobylnica i gminy Słupsk, rozpoczęła się w 2018 roku.

Jak mówi Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica: - Prace projektowe trwały 6 miesięcy, prace budowlane 7 miesięcy. To jest zasługa firm, które wykonywały te prace. Szczególnie połączenie dwóch legarów, które łączyły most po obu stronach były dużym wyzwaniem.


Zakończony remont to najpoważniejsze prace  prowadzone do tej pory na obiekcie wybudowanym 17 lat temu. Ten most jest nam bardzo potrzebny, mówi Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk.

Wartość robót budowlanych mostu to 890 tys. złotych. Realizacja inwestycji jest wynikiem współpracy oraz finansowego zaangażowania dwóch samorządów oraz Nadleśnictwa Leśny Dwór. - Jest to duży skrót do miejscowości Krępa, Płaszewko, a dalej Głobino i Kusowo. Potrzebny jest most dla turystów, bo wielu z nich odwiedza gminę Kobylnica i gminę Słupsk. I bardzo ważna rzecz, to współpraca z nadleśnictwem, bo konstrukcja mostu pozwala na swobodny przejazd pojazdów do nadleśnictwa.

mp/jż