fot. Sławomir Kamola
Na uroczystym posiedzeniu senatu Politechniki Koszalińskiej wręczono tytuły naukowe pracownikom uczelni - dwa tytuły profesora zwyczajnego, sześć tytułów doktora habilitowanego i ponad 20 tytułów doktorskich.

Wręczono również srebrne medale za wzorowe i wyjątkowo sumienne wypełnianie obowiązków. Z sukcesów swojej kadry i uczelni dumny jest rektor uczelni, prof. Tadeusz Bohdal: - Uczelnia nadal się rozwija, choć - zgodnie z ogólnopolskim trendem - liczba studentów spada. Ministerstwo jednak nie preferuje ilości, a jakość. Mamy kształcić lepiej, na rynek wypuszczać bardziej przygotowanych pracowników, prowadzić badania naukowe na wyższym poziomie. Idziemy w tym kierunku.

Politechnika Koszalińska powstała 51 lat temu, na mocy rozporządzenia rady ministrów z 8 czerwca 1968. Wówczas działała jako Wyższa Szkoła Inżynierska w Koszalinie. Dzisiejszą nazwę otrzymała w 1996 roku.

Uczelnia kształci specjalistów na 28 kierunkach, od technicznych po humanistyczne. Na Politechnice studiuje 4 i pól tysiąca osób. Uczelnia zatrudnia ponad 700 osób.

sk/ar
 

Posłuchaj

Politechnika Koszalińska świętuje swoje 51-lecie - materiał Sławomira Kamoli