Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Zbigniew Konwiński - poseł Platformy Obywatelskiej, Sebastian Irzykowski - radny wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości i Jan Kozłowski – Porozumienie Jarosława Gowina.

Nasi goście odnieśli się między innymi do ostatnich sondaży partii politycznych i rekonstrukcji rządu.

- Najnowsze badania preferencji partii politycznych wskazują, że sondaże cały czas utrzymują się na dobrym poziomie i to bardzo cieszy – mówił Sebastian Irzykowski.

- To jest normalne po wyborach, że partia która wygrała odnotowuje w kolejnych sondażach zwyżkę notowań - stwierdził Zbigniew Konwiński.

- Nie należy popadać w euforię i mimo korzystnych sondaży trzeba pracować przed kolejnymi wyborami - dodał Jan Kozłowski.

Rekonstrukcja rządu zdaniem Zbigniewa Konwińskiego to zwieranie szeregów PiS przed wyborami, ale nie ma nic wspólnego z prawdziwą rekonstrukcją, którą jego zdaniem należałoby zrobić.

- Do wyborów mamy mało czasu, więc ja bym aż tak bardzo nie przywiązywał uwagi do rekonstrukcji rządu. Osoby, które zajęły miejsca po ministrach, którzy dostali się do Parlamentu Europejskiego, to są albo doświadczeni politycy, albo doskonali fachowcy - skomentował Sebastian Irzykowski.

- Ja bym do rekonstrukcji rządu nie przywiązywał zbyt dużej wagi. Nie była to wymuszana zmiana, a spowodowana wynikiem wyborów do PE – dodał Jan Kozłowski

Goście Radia Słupsk odnieśli się również do marszu równości i marszu dla życia.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

jz/jr

Posłuchaj

„Zaczynamy tydzień”: rozmawialiśmy m.in. o rekonstrukcji rządu