fot. Henryk Borawski/wikimedia
Z rzecznikiem prasowym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie zachodniopomorskim rozmawiała Aleksandra Kupczyk.

- Emeryci, którzy ukończyli tzw. powszechny wiek emerytalny (60 lat w przypadku kobiet i 65 - w przypadku mężczyzn), mogą osiągać dodatkowe przychody bez ograniczeń. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie internetowej albo telefonicznie - powiedział Karol Jagielski. - Odradzamy również przechodzenie w czerwcu na emeryturę. Mamy dwa rodzaje waloryzacji: roczną i kwartalną. To jest jedyny miesiąc, w którym występuje tylko waloryzacja roczna - dodał.

Jakiś czas temu informowaliśmy o wysokości najwyższych i najniższych świadczeń w naszym regionie. Co ciekawe, najmniejsza emerytura w Szczecinie to... 4 grosze, a w przypadku Koszalina - 43.

- Co miesiąc wypłacane są te pieniądze. 4-groszowa emerytura jest wypłacona za staż pracy, który trwał... miesiąc i dwanaście dni. Im dłużej pracujemy legalnie i więcej odłożymy składek, to nasza emerytura będzie większa. Te osoby posiadają jednak Kartę Emeryta i Rencisty i mogą one korzystać z innych świadczeń dla tej grupy - zaznaczył Karol Jagielski.

red./rż

Czytaj więcej

Posłuchaj

rozmowa z Karolem Jagielskim