fot. Renata Pacholczyk
Zachodniopomorski kurator oświaty nagrodził młodzież między innymi z Koszalina, Szczecinka i Wałcza.

Wyróżnieni uczniowie nie kryli dziś satysfakcji z nagród, ale podkreślali, że są one efektem ich ciężkiej pracy. - Jestem laureatką konkursów z języka polskiego i biologii. Poświęciłam dużo czasu na przygotowania i myślę, że te wyróżnienia wynikają z mojej pracy - powiedziała nam jedna z nagrodzonych uczennic.

Sylwia Mironowicz, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku, podkreśliła, że ważne w tym przypadku są także chęci uczniów do wzięcia udziału w konkursach: - Uczeń musi chcieć i mieć choć trochę zdolności. Efekty są przy ciężkiej pracy, bo nawet najzdolniejsi, jeżeli nie chcą, to nie osiągają sukcesów w konkursach.

Wicekurator zachodniopomorski Bogusław Ogorzałek zwrócił uwagę z kolei na wyjątkowość wyróżnianej dziś młodzieży: - Te nagrody są świadectwem tego, że wciąż znajdujemy uczniów, którzy innych motywują do tego, aby wkładać wysiłek w naukę i rozwój samych siebie. Bez pracy same uzdolnienia przecież nie wystarczą. Należy też pamiętać o roli nauczycieli, bo bez ich pracy z uzdolnionymi uczniami sukcesów by nie było.

Dziś w konkursach przedmiotowych nagrody - okolicznościowe medale i dyplomy otrzymało w sumie 139 uczniów. Czterech otrzymało także nagrody w konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

rp/ar

fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk

Posłuchaj

nagrodzeni uczniowie
Sylwia Mironowicz, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku
Bogusław Ogorzałek, zachodniopomorski wicekurator oświaty