fot. Marcelina Marciniak
Podczas otwartego spotkania w ratuszu koszalinianie mogli skorzystać z porad rzecznika oraz prawników, a także dowiedzieć się, w jaki sposób ich problem może zostać rozwiązany.

Sprawy, o które dopytywali, dotyczyły wielu dziedzin. - Przyszłam zgłosić problem w sprawie spółdzielczej i zapytać, jak rzecznik może pomóc w jego rozwiązaniu - powiedziała nam jedna z mieszkanek. - Pisaliśmy petycję śmieciową. Bardzo wiele osób nie jest zadowolonych z obecnego sposobu rozliczania wywozu śmieci. Przyszłam, żeby poruszyć ten temat - dodała druga z interesantek.

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że takie spotkania pozwalają lepiej poznać problemy lokalnych społeczności: - Dla województwa zachodniopomorskiego charakterystyczne są kłopoty z dostępem do lekarzy specjalistów, czy do szkół, oraz problem wykluczenia komunikacyjnego. Każde z tych spotkań skutkuje albo przygotowaniem interwencji indywidualnych, albo wystąpień generalnych. 

Jutro rzecznik spotka się z mieszkańcami Kołobrzegu.

Rocznie do Rzecznika Praw Obywatelskich trafia 27 tysięcy zgłoszeń i skarg.

W Koszalinie w urzędzie miasta działa punkt przyjęć Rzecznika Praw Obywatelskich. Najbliższy dyżur prawnika zaplanowano na 11 lipca.

mm/ar

fot. Marcelina Marciniak

Posłuchaj

mieszkańcy Koszalina
Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich